Ogólnie o stomatologii - kilka porad - O dentystach

Dobry dentysta Chorzów

Troska o zdrowy uśmiech

Stomatologia jest jedną z tych dziedzin medycyny, która budzi największy strach zwłaszcza wśród najmłodszych pacjentów. Chociaż uzębienie u dzieci ulega wymianie to jednak ważne jest przyzwyczajanie dziecka do dobrych nawyków takich, j

Ogólnie o stomatologii - kilka porad - O dentystach Dobry dentysta Chorzów
ak pamiętanie o myciu zębów, od najmłodszych lat. Jak wskazują badania, profilaktyka wśród dzieci ma bardzo duże znaczenie w ich późniejszej trosce o stan jamy ustnej. Jest to bardzo duże wyzwanie dla stomatologów. Często wobec tego są organizowane spotkania ze stomatologiem, na przykład w przedszkolu czy szkole, które nie tylko pozwalają na oswojenie się dzieci z tym specjalistą, ale także sprawiają, że w atrakcyjny dla dzieci sposób przekazywane są ważne porady odnośnie stanu uzębienia.

Coraz częściej w wielu gabinetach stomatologicznych jest organizowany system umożliwiający zarejestrowanie się pacjentów na wizytę za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu osoby, które pracują w rejestracji w prostszy sposób mogą zapanować nad sporą liczbą wizyt. Co więcej, jest to niezwykle wygodne rozwiązanie z uwagi na to, że możemy zaplanować wizytę nie tylko w dogodnej dla nas porze i dniu, ale także internetowa rejestracja pozwala na wybranie specjalisty, do którego udamy się na wizytę. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób z nieprzyjemnymi doświadczeniami z różnymi stomatologami. Internetowe narzędzia umożliwiają także z góry zaplanowanie cyklu wizyt lub sprawdzenie dostępności wybranego przez nas terminu.


Mycie zębów - jak często

Czy koniecznie trzeba myć zęby po każdym posiłku? Zdania na ten temat są podzielone. Raczej taka rutyna nam nie zaszkodzi, jednak ogólnie pasta do zębów obojętnym środkiem nie jest.
Bez wątpienia zęby zależy myć minimum 2 razy dziennie - rano i wieczorem (o czym wiedzą wszystkie dzieci, albo wiedzieć powinny). Po posiłku warto skorzystać z bez cukrowej gumy do żucia, która pobudzi wydzielanie śliny (mającej działanie antybakteryjne), dobrze sprawdzi się też płyn do płukania ust. Oprócz mycia zębów warto tez zadbać o nie w inny sposób.


Ósemki - kiedy usunąć?

Ósemki to bardzo kłopotliwe zęby - o tym przekonało się już wielu. Wychodzi na to, że nie są nam te zęby do niczego potrzebne, a mogą być powodem poważnych problemów. Wyrastają jako ostatnie, do tego mogą rosnąć etapami, lub nie wyrosnąć wcale, a dla wielu ludzi takie "ząbkowanie" jest bardzo bolesne i utrudnia normalne funkcjonowanie.
Bardzo często trzeba ósemki po prostu usunąć - mało tego, że same psują się szybciej od innych zębów, to jeszcze mogą nam "poprzesuwać" pozostałe zęby i zwiększyć ich podatność na próchnicę. Jeżeli nie ma miejsca na dodatkowe zęby w szczęce, mogą uszkodzić policzki - ogólnie nic przyjemnego i same kłopoty.
Jeżeli nie chcemy problemów z ósemkami, możemy już usunąć ich zawiązki (są widoczne na zdjęciach RTG), a jeśli już mamy z tym problem - koniecznie trzeba udać się do dentysty na zabieg ekstrakcji zęba - nie warto cierpieć!



© 2019 http://o-dentystach.imt.elblag.pl/