ta.
Studia na kierunku stomatologia są oczywiście bardzo wymagające i angażujące, należy także odbyć wiele godzin praktyk w gabinetach stomatologicznych. A pacjenci niestety również nie należą do łatwych, wszyscy doskonale wiemy jak ból zębów wpływa na nasze rozdrażnienie i chęć współpracy z lekarzem.
Aby więc unikać częstych wizyt u dentysty starajmy się dbać o higienę jamy ustnej, myjmy regularnie zęby i chodźmy na kontrole.
Czy warto zostać stomatologiem?
Stomatologia to obecnie dziedzina medycyny, która bardzo prężnie się rozwija. Dentysta zajmuje się nie tylko leczeniem zachowawczym, ale również wybielaniem zębów, czy protetyką. Coraz modniejsze staje się leczenie pod mikroskopem. Wybieramy się do stomatologa głównie wtedy, kiedy ból zębów jest na tyle silny, że nie możemy go zwalczyć popularnymi środkami przeciwbólowymi.
Dentystę możemy znaleźć w szpitalu, przychodni, poradni lub prywatnym gabinecie. Aby zostać lekarzem stomatologiem trzeba zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii. Niektóre uczelnie wymagają także matury z fizyki. Studia są trudne i wymagające. Po ich ukończeniu należy złożyć wniosek o przyznanie ograniczonego prawa do wykonywania zawodu w Okręgowej Izbie Lekarskiej. Po odbyciu stażu, zdaje się egzamin LDEK, a uzyskaniu pozytywnego wyniku można złożyć wniosek o prawo do wykonywania zawodu.
Stomatologia to dziedzina medycyny która zajmuje
Stomatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się naszymi zębami. Kiedy doskwiera nam ból zębów, należy umówić się na wizytę do lekarza, którym jest dentysta. Po przeglądzie naszej jamy ustnej doktor ustali z nami plan leczenia, dzięki któremu nasze zęby znowu będą mogły być zdrowe. Najlepiej jednak, jeśli do bólu zębów nie będziemy dopuszczać i postanowimy, że będziemy regularnie dbać o zęby nie tylko je myjąc, czyszcząc po jedzeniu, ale też regularnie odwiedzać dentystę w celu skontrolowania zdrowia naszego uśmiechu. Tak naprawdę wszyscy powinniśmy o tym dobrze wiedzieć i realizować to w naszym życiu.